Publikacje Centrum Danych

Bankowość online w klastrach Cyclos zapewniających wysoką dostępność

Cyclos jest oprogramowaniem bankowości internetowej przeznaczonym do obsługi instytucji mikrofinansowych, banków lokalnych w krajach rozwijających się, sieci barterowych i banków czasu.

– artykuł dla Linux Magazine, Kwiecień 2019

Wybór usługi chmurowej?

Przy doborze usługi chmurowej najważniejsze jest dopasowane rozwiązania do potrzeb odbiorcy. Rynek usług chmurowych w Polsce rozwija się dynamicznie, jednak jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Specyfika i model wykorzystania chmury w poszczególnych segmentach rynku znacznie się od siebie różnią, – mówi Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Integracji Chmurowej.

– Computerworld 2019

Raport – Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2019 – czego powinny spodziewać się polskie firmy?

Branżowe prognozy oraz szereg rekomendacji dla firm z sektora MŚP przygotowanych przez ekspertów zaangażowanych w jego przygotowanie, w tym Marcin Lebieckiego, Dyrektora Centrum Danych w Asseco Data System S.A. Raport zawiera także spostrzeżenia i porady specjalistów z takich firm jak: Xopero Software, Microsoft, Orange Po.

– Raport, styczeń 2019

Banki w Centrum Danych Asseco

Bezpieczne Archiwum Elektroniczne zdeponowane w Centrum Danych Asseco Data Systems. Produkt zapewnia sposób komunikacji z klientami zgodny z wymogami trwałego nośnika i eliminuje konieczność inwestowania w dedykowane rozwiązanie technologiczne.

– artykuł Wyborcza.biz

Konfiguracja Ghost Publishing Platform z wykorzystaniem Node.js

Ghost jest prostą, ale jednocześnie potężną platformą wydawniczą, mającą w zamierzeniu twórców dostarczyć zestaw dostępnych dla każdego narzędzi ułatwiających publikowanie.
– artykuł dla Linux Magazine. Listopad 2018.

Autoskalowalny klaster kontenerów Magento w chmurze UniCloud?

Sklepik trudno jest rozciągnąć, ale sklep internetowy może szeroko otworzyć swoje podwoje gdy nagle łowcy okazji zaczną szturmować wejście, oraz zmniejszyć swoją wielkość gdy wyprzedaż się zakończy.
– artykuł dla Linux Magazine. Wrzesień 2018.

Znakiem jakości „Polska Chmura” posługuje się 11 firm zrzeszonych w PDCA.

Znak Polska Chmura, który wspólnie stworzyliśmy jako członek PDCA to symbol najwyższej jakości, przejrzystości w zakresie ochrony prawnej i bezpieczeństwa usług chmurowych realizowanych dla klientów w Polsce i zagranicą.
– Polish Data Center Assotiation. Wrzesień 2018.

Dobieramy infrastrukturę VPS, serwer dedykowany czy chmura?

Infrastruktura, która zapewnia funkcjonowanie firm opartych na mechanizmach IT, to nie tylko wybór urządzenia czy technologii. To przede wszystkim proces o rezultatach niewidocznych dla oka, ale strategicznych dla działalności biznesów i instytucji.
– artykuł dla PC World. Lipiec 2018.

Dysk prywatny w chmurze publicznej

Rezerwacja zasobów w przestrzeni chmury wiąże się zazwyczaj z ponoszeniem pewnych kosztów. Jeśli mamy własne zasoby dyskowe, to często żałujemy, że nie są wykorzystywane, a jednocześnie ponosimy koszty związane z dzierżawą zasobów dyskowych w chmurze.
– artykuł dla Linux Magazine. Czerwiec 2018.

UniCloud wygrał Best in Cloud 2018

22 maja poznaliśmy najlepszy produkt i dostawcę rozwiązań chmurowych – UniCloud został zwycięzcą konkursu organizowanego przez IDG wydawcę m.in magazynu Computerworld, w kategorii:
Najlepsza platforma testowo-deweloperska PaaS.

– Maj 2018.

Tomasz Andrzejczuk, Starszy Analityk Biznesowy
– autor tekstu do PC World

Szegóły wygranej

Zewnętrzne centrum danych pomoże spełnić wymagania RODO

Rozporządzenie RODO zacznie obowiązywać już za dwa miesiące. Przedsiębiorstwa ścigają się z czasem, aby wdrożyć w swoich systemach mechanizmy zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych. Wiele z nich decyduje się na migrację danych do środowiska chmurowego. Dlaczego taki ruch może pomóc spełnić wymagania nowych unijnych przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych – tłumaczy analityk Centrum Danych Asseco Data Systems.

– artykuł retail360.pl. Kwiecień 2018.

RODO

Hostowana chmura prywatna czy własna infrastruktura IT?

Czy inwestowanie we własną infrastrukturę odchodzi do lamusa? Czy rozwiązania chmurowe całkowicie wyprą inwestycje we własne infrastruktury? Trendy wskazują stałą popularyzację usług chmurowych – coraz więcej firm skłania się do wyboru rozwiązań oferowanych przez profesjonalnych dostawców.
– artykuł PC World. Kwiecień 2018.

Optymalizacja pamięci aplikacji Java w chmurze PaaS

Automatyzacja zarządzania pamięcią metodą na redukcję kosztów utrzymania środowisk w chmurze UniCloud.
– artykuł dla Linux Magazine. Marzec 2018.

Popyt na usługi z Polski rośnie

Dla teleinformatyki nadchodzą tłuste lata, lecz wyzwań nie brakuje. Rynek napędzają min. zmiany prawne.
Rzeczpospolita. Luty 2018.

To mentalność, a nie technologia hamuje rozwój chmury

W przypadku chmur globalnych ze względu na ich skalę działają mechanizmy automatyczne, źle postrzegane przez klientów. Nasza oferta jest lepiej dostosowana do potrzeb polskiego rynku. Jeżeli klient ma problem, zajmujemy się tym problemem w trybie natychmiastowym – o rynku rozwiązań chmurowych mówi Robert Kobylański, wiceprezes Asseco Data Systems.

Własna sieć Internet of Things w chmurze

Wykorzystujemy lekki model oprogramowania pośredniczącego optymalnego dla połączeń maszyny z maszyną (ang. Machine-to-Machine).
– artykuł dla Linux Magazine. Listopad 2017.

Skrypty w chmurze

Automatyzacja zarządzania usługami hostingowymi na platformie PaaS.
– artykuł dla Linux Magazine. Wrzesień 2017.

Payara Micro

Autoskalowalny klaster Payara Micro dla aplikacji Java i optymalna wydajność aplikacji Java EE..
– artykuł dla Linux Magazine. Maj 2017.

Zero DownTime Deployment dla PHP

Zapewnienie ciągłości działania aplikacjom PHP.
– artykuł dla Linux Magazine. Marzec 2017.

Piotr Niemcewicz, Starszy Inżynier Systemowy – autor tekstów do Linux

Partnerzy technologiczni

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM