Znak jakości – Polska Chmura

 Centrum Danych Asseco współtworzy znak jakości „Polska Chmura”

Członkowie Polskiego Związku Przetwarzania Danych – Polish Data Center Association (PDCA), pierwszej organizacji zrzeszającej polskie ośrodki przetwarzania danych ustanowili znak jakości „Polska Chmura”. Ma być on standardem wyznaczającym jakość usług na tym rynku oraz rzetelnością podmiotów, które je świadczą.

Celem „Polskiej Chmury” jest promocja funkcjonujących na terenie Polski ośrodków przetwarzania danych, które poza najwyższym poziomem świadczonych usług działają zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych oraz wspierają polską gospodarkę poprzez spełniane obowiązków podatkowych w miejscu, gdzie świadczą swoje usługi. Jednym z nich jest należące do Asseco Data Systems Centrum Danych, które od lat realizuje usługi przetwarzania danych na polskim rynku.

Polska Chmura, którą współtworzymy jako członek PDCA to symbol najwyższej jakości, przejrzystości w zakresie ochrony prawnej i bezpieczeństwa usług chmurowych realizowanych dla klientów w Polsce i zagranicą.

Aktualnie znakiem jakości „Polska Chmura” posługuje się 11 firm zrzeszonych w PDCA.

Motywacją do stworzenia znaku, było skonsolidowanie działań firm, które dostarczają rozwiązania chmurowe i stawiają na pierwszym miejscu troskę o rzetelność świadczenia usług i ochronę danych. Promowanie rodzimych usługodawców data center daje jasny sygnał odbiorcom tych usług, o tym którzy dostawcy gwarantują przejrzystość prawną i największe bezpieczeństwo przetwarzanych danych. -Wiesław Wilk, Prezes Polskiego Związku Przetwarzania Danych.

[[[["field6","contains","@"]],[["show_fields","field30"]],"and"]]
1 Step 1
Zapytaj eksperta
imię i nazwisko
telefon
pytanie / temat rozmowy
0 /
Previous
Next

Partnerzy technologiczni

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM