Jak zapewnić firmie ciągłość działania?

Jak zapewnić firmie ciągłość działania?

Nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec sytuacji, w której nasze dane narażone byłyby na utratę. Awarie komputera, fizyczne uszkodzenie sprzętu, działalność hakerów, kradzież lub zgubienie nośnika danych to najczęściej spotykane sytuacje, które mogą skutkować ryzykiem, że kluczowe procesy w firmie będą zatrzymane. Dyrektor Pionu Centrum Danych Asseco Data Systems Marcin Lebiecki opowiedział na łamach magazynu Computerworld Polska, jak można się do takich sytuacji przygotować.

Według badania przeprowadzonego przez Grand View Research, Inc. wielkość rynku rozwiązań służących do usuwania skutków awarii i incydentów globalnie ma do 2025 r. wynieść ponad 26 mld dol. Ten popyt związany jest z coraz większą świadomością zagrożeń i skutków, jakie mogą one przynieść organizacjom.

„Firmy stosują różne polityki w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przetwarzanych danych. Bardzo ważne w tym zakresie jest korzystanie z rozwiązań zapewniających ciągłość działania kluczowych aplikacji. Jednym z takich rozwiązań jest Disaster Recovery as a Service. – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud i Data Center w Asseco Data Systems.

Usługa Distaster Recovery as a Service (DRaaS) gwarantuje ciągłość prowadzenia firmy niezależnie od wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. W sytuacji nieplanowanych przerw działania głównej lokalizacji, działalność zostaje przejęta przez całkowicie niezależny ośrodek zapasowy, który znajduje się w innej lokalizacji. Szczegółowe procedury zastosowania system przełączeń są dopasowane do ilości i rodzaju zasobów.

“Dla użytkowników takie przełączenie wiąże się z minimalnym czasem niedostępności aplikacji, firma może natomiast kontynuować bieżącą działalność bez zbędnego przestoju. Usługa DRaaS skierowana jest do tych firm i instytucji, dla których zachowanie ciągłości działania ma kluczowe znaczenie biznesowe” – powiedział Marcin Lebiecki, Dyrektor Pionu Usług Cloud i Data Center w Asseco Data Systems.

Według szacunków Gartnera w 2021 r. globalna wartość usług DRaaS wyniesie około 3,7 mld dol.

Artykuł pt “Odtwarzanie po awarii – być albo nie być organizacji” ukazał się w magazynie Computerworld Polska w dniu 18.11.2019.

[[[["field6","contains","@"]],[["show_fields","field30"]],"and"]]
1 Step 1
Zapytaj eksperta
imię i nazwisko
telefon
pytanie / temat rozmowy
0 /

Informujemy, iż Państwa dane osobowe są przetwarzane przez administratora, którym jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
Przetwarzamy Państwa dane w celu: przygotowanie odpowiedzi na złożone zapytanie oraz  przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W związku z przetwarzaniem Państwa danych, posiadacie prawa do: dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i prawo do cofnięcia zgody. 
Z pełną treścią informacji dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym o przysługujących prawach i ich zakresie możecie się Państwo zapoznać pod adresem:
https://www.assecods.pl/wp-content/uploads/Klauzula-informacyjna-formularz-kontaktowy.pdf

Previous
Next

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności