Platforma dyskusyjna w UniCloud

Podyskutujmy w kontenerze

 

Discourse [1] jest platformą open source, umożliwiającą prowadzenie zaangażowanych dyskusji

 

Czy chcemy prowadzić poważną dysputę, dyskurs akademicki czy brać udział w zwykłej dyskusji, potrzebujemy odpowiedniego miejsca do prowadzenia polemik i wymiany poglądów z naszymi interlokutorami. Rozmowa za pomocą poczty elektronicznej nie zawsze jest wystarczającym sposobem wymiany opinii, nawet w niewielkim zespole. Administrator forum czy chat-roomu, gdzie spotykają się zróżnicowane grupy, musi dobrać odpowiednie dla klientów narzędzia, o odpowiednio szerokim spektrum funkcji. Przedstawimy, w jaki sposób wdrożyć i hostować platformę Discourse korzystając z możliwości UniCloud i kontenerów Docker [2].

 

 1. Po zalogowaniu do UniCloud [3] wybierz Listę gotowych aplikacji, wyszukaj pakiet Docker Engine CE i kliknij Zainstaluj

Rysunek 1: Instalacja środowiska Dockera

2. Wybierz opcję tworzenia czystego silnika (Create a clean standalone engine), ustal nazwę środowiska i kliknij Zainstaluj, aby kontynuować.

Rysunek 2: Wstępna konfiguracja

Aby możliwa była obsługa połączeń zewnętrznych, pakiet automatyczne dołącza publiczny adres IP. Wymagania dotyczące parametrów węzła, potrzebne przy dopasowywaniu aplikacji do rzeczywistego obciążenia, zdefiniowane są w GitHub [4].

3. Po utworzeniu środowiska, dostęp do węzła możliwy jest poprzez SSH, użyjemy wbudowanego połączenia Web SSH.

Rysunek 3: Dostęp do węzła Discourse z użyciem przeglądarki

4. Utwórz katalog i sklonuj z oficjalnego repozytorium narzędzie uruchamiające Discourse.

mkdir /var/discourse
git clone https://github.com/discourse/discourse_docker.git /var/discourse

Rysunek 4: Pobranie narzędzi

5. W utworzonym katalogu uruchom narzędzie konfiguracyjne

cd /var/discourse
./discourse-setup

Rysunek 5: Konfiguracja narzędzia Discourse

6. Przejdź do nazwy domeny podanej w poprzednim kroku.

Rysunek 6: Zakończenie instalacji

Po zakończeniu rejestracji pozostaje dostosować Discourse do swoich potrzeb.

[1] Discourse:
https://www.discourse.org/

[2] Jelastic, Blog:
https://jelastic.com/blog/discourse-deployment-containers-cloud/

[3] Panel UniCloud:
https://app.unicloud.pl

[4] Repozytorium Discourse:
https://github.com/discourse/discourse/blob/master/docs/INSTALL.md#hardware-requirements

[5] Rekomendowane konta pocztowe:
https://github.com/discourse/discourse/blob/master/docs/INSTALL-email.md

Autor:

Piotr Niemcewicz pracuje jako inżynier w Centrum Danych Asseco Data Systems S.A., gdzie zajmuje się projektowaniem i wsparciem podczas wdrażania systemów.

[[[["field6","contains","@"]],[["show_fields","field30"]],"and"]]
1 Step 1
Zapytaj eksperta
imię i nazwisko
telefon
pytanie / temat rozmowy
0 /

Informujemy, iż Państwa dane osobowe są przetwarzane przez administratora, którym jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
Przetwarzamy Państwa dane w celu: przygotowanie odpowiedzi na złożone zapytanie oraz  przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W związku z przetwarzaniem Państwa danych, posiadacie prawa do: dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i prawo do cofnięcia zgody. 
Z pełną treścią informacji dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym o przysługujących prawach i ich zakresie możecie się Państwo zapoznać pod adresem:
https://www.assecods.pl/wp-content/uploads/Klauzula-informacyjna-formularz-kontaktowy.pdf

Previous
Next

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności