Skalowanie Magento

Autoskalowalny klaster kontenerów Magento w chmurze UniCloud


Od sklepiku do hipermarketu i z powrotem.
Sklep w rozmiarze, jakiego potrzebujesz w danej chwili.

Czy sklepik osiedlowy może stać się hipermarketem gdy niespodziewanie przyjdą tłumy?
Sklepik trudno jest rozciągnąć, ale sklep internetowy może szeroko otworzyć swoje podwoje gdy nagle łowcy okazji zaczną szturmować wejście, oraz zmniejszyć swoją wielkość gdy wyprzedaż się zakończy. Pozwala to z jednej strony zaoszczędzić na utrzymywaniu przewymiarowanych zasobów, z drugiej zaś zapewnia możliwość obsłużenia nagłych wzrostów ilości operacji, jakie zdarzają się na przykład w ‘Czarny piątek’.

Ze względu na modułową architekturę, CMS Magento [1] poddaje się rozbudowie, modyfikacji i dostrojeniu do indywidualnych potrzeb, takich jak optymalizacja silnika czy skalowanie, zarówno pionowe, jak i poziome, co jest gwarantem odpowiedniej dostępności dla użytkowników. Dla platformy UniCloud przygotowana została przez Jelastic specjalna wersja automatycznie skalowalnego klastra pakietu Magento. Jedno kliknięcie pozwala na uruchomienie złożonej topologii przełączania awaryjnego opartą na kontenerach.
Topologia klastra Magento [2]
Domyślna struktura automatycznie skalowalnego klastra Magento przedstawiona jest na poniższym schemacie.

Dla ujednolicenia i uproszczenia obsługę komponentów aplikacji, wykorzystano następujące obrazy Docker:
Varnish – moduł równoważenia obciążenia, który rozdziela ruch przychodzący w klastrze i buforuje całą zawartość statyczną działającą jako proxy HTTPS; automatycznie skalowane w oparciu o ilość ruchu przychodzącego
NGINX PHP – serwery aplikacji do obsługi samego silnika Magento; automatycznie skalowane w oparciu o ilość ruchu przychodzącego.
Storage – węzeł do przechowywania i udostępniania statycznej treści między instancjami serwera aplikacji za pośrednictwem NFS.
Redis Session Storage – węzeł magazynowania w celu zachowania parametrów sesji użytkownika tak, aby w przypadku awarii jednego węzła serwera aplikacji drugi mógł pobrać wymagane dane i kontynuować obsługę klientów bez istotnej przerwy w działaniu.
Pamięć podręczna Redis – węzeł do przechowywania pamięci podręcznej Magento, który pomaga skrócić czas reakcji aplikacji dzięki szybszemu ładowaniu strony podczas przetwarzania podobnych kolejnych żądań.
MySQL DB Cluster – serwery baz danych MySQL z asynchroniczną replikacją typu master-slave pomiędzy nimi w celu osiągnięcia wysokiej dostępności, poprawy ochrony danych i złagodzenia skutków awarii systemu.

Instalacja Magento Cluster
1.    Zaloguj się do panelu użytkownika UniCloud (https://app.unicloud.pl)
2.    Z listy gotowych aplikacji wybierz Auto-Scalable Magento Cluster


3.    W oknie instalacji wpisz nazwę środowiska i opcjonalnie alias, kliknij przycisk Zainstaluj


4.    Po kilku minutach instalacji i konfiguracji klastra pojawi się okno z linkiem do panelu administracyjnego Magento, z danymi autoryzacyjnymi
5.    Po otwarciu linka w przeglądarce pozwala na przejście do strony wstępnie skonfigurowanego Theme Magento LUMA, która umożliwia na korzystanie z systemu Magento eCommerce niezwłocznie po zakończeniu instalacji.

Dostosowywanie
Środowisko można dostroić i dostosować do swoich potrzeb. Możemy doinstalować i skonfigurować dodatki zapewniające wielochmurowe HA, DR, równoważenie obciążenia, optymalizację wydajności, WAF, CDN i inne. Po wszystkim pozostaje przenieść dane do klastra, jak opisano w Bazie Wiedzy [3].

Info:
[1] Magento:
https://magento.com/products
[2] Magento cluster
https://github.com/jelastic-jps/magento-cluster
[3] Baza Wiedzy UniCloud:
http://pomoc.unicloud.pl/unicloud/hosting-aplikacji/magento-unicloud-przenoszenie-danych-autoskalowalnych-klastrow

Autor:

Piotr Niemcewicz, pracuje w Centrum Danych Asseco Data Systems SA jako Starszy Inżynier Systemów IT, zajmuje się projektowaniem systemów i wsparciem podczas ich wdrażania. Na co dzień rozwija Bazę Wiedzy UniCloud.

[[[["field6","contains","@"]],[["show_fields","field30"]],"and"]]
1 Step 1
Zapytaj eksperta
imię i nazwisko
telefon
pytanie / temat rozmowy
0 /

Informujemy, iż Państwa dane osobowe są przetwarzane przez administratora, którym jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
Przetwarzamy Państwa dane w celu: przygotowanie odpowiedzi na złożone zapytanie oraz  przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W związku z przetwarzaniem Państwa danych, posiadacie prawa do: dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i prawo do cofnięcia zgody. 
Z pełną treścią informacji dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym o przysługujących prawach i ich zakresie możecie się Państwo zapoznać pod adresem:
https://www.assecods.pl/wp-content/uploads/Klauzula-informacyjna-formularz-kontaktowy.pdf

Previous
Next

Partnerzy technologiczni

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności