Lokalizacje

gwarancja bezpieczeństwa
0
3

Niezależne Centra Danych

0
16
+

Pilnie strzeżonych serwerowni

0
870
m2

Powierzchni Centrum Danych

0
5000
+

Nowoczesnych serwerów

Centra Danych Asseco Data Systems S.A.

Zlokalizowane są: w Łodzi, Szczecinie i Bydgoszczy. Spełniają wymagania na poziomie TIER 3. Centra Danych gwarantują umieszczonym w nich systemom ciągłość działania oraz najwyższy standard bezpieczeństwa elektronicznego i fizycznego. Dobrze skomunikowana lokalizacja Centrów umożliwia szybki dostęp do obiektów.

Elastyczna infrastruktura Centrów Danych Asseco Data Systems S.A., najnowsze technologie oraz doświadczona kadra gwarantuje usługi dzierżawy mocy obliczeniowej i realizację projektów teleinformatycznych na najwyższym poziomie.

 

Lokalizacje ADS b

 

Atrakcyjne lokalizacje

Centra danych Asseco Data Systems są zlokalizowane na terenie Polski. W zależności od potrzeb prowadzonego biznesu serwery mogą być umiejscowione w dowolnym ośrodku. Rozproszenie geograficzne Centrów Danych daje gwarancje fizycznego odseparowania od siebie ośrodków podstawowych od zapasowych.

Bezpieczeństwo fizyczne

Gwarantujemy fizyczne bezpieczeństwo urządzeń i danych. Zapewniamy całodobowy monitoring oraz pełną kontrolę dostępu do pomieszczeń z zabezpieczeniami biometrycznymi włącznie. W każdym z Centrów Danych znajduje się stały posterunek wartowniczy ze wsparciem brygady interwencyjnej, jak również system sygnalizacji włamania i napadu.

Ochrona przeciwpożarowa

Zapewniamy najwyższe standardy ochrony przeciwpożarowej: system wczesnego wykrywania dymu (VESDA), system oddymiania pomieszczeń oraz system gaszenia gazem technicznym. Prowadzimy stały monitoring systemów gaśniczych.

Energia elektryczna i chłodzenie

Oferujemy pełne bezpieczeństwo energetyczne. Do każdego z budynków Centrów Danych Asseco Data Systems dostarczamy zasilanie elektryczne dwoma lub trzema oddzielnymi (redundantnymi) traktami średniego napięcia. Ilość traktów zależna jest od wybranego Ośrodka. Na wypadek ewentualnej awarii zasilania infrastruktura zabezpieczona jest w zasilacze awaryjne dużej mocy oraz generator prądu, które są regularnie testowane i utrzymane w gotowości do natychmiastowego uruchomienia.

Centrum Danych Asseco Data Systems wyposażone jest również w klimatyzację precyzyjną, monitoring temperatury i wilgotności w poszczególnych strefach oraz o obrębie szaf rack. Zapewniamy odpowiednie warunki środowiskowe i w rezultacie prawidłową pracę sprzętu.

Sieć

Do Centrum Danych Asseco Data Systems prowadzą światłowody wiodących dostawców telekomunikacyjnych. Protokół routingu BGP zapewnia redundancję połączeń sieciowych. Istnieje możliwość dużego skalowania i przepustowości ruchu sieciowego zależnie od potrzeb klienta. Dostęp do innych sieci zewnętrznych odbywa się w ramach własnej, rozległej sieci infrastruktury lub infrastruktury operatora telekomunikacyjnego.

Do realizowanych usług należą między innymi:
Cloud Computing – przetwarzanie danych w chmurze, w modelu IaaS,
UniBackup – wykonywanie kopii zapasowych oraz archiwizacja danych w modelu SaaS,
UniCloud – nowoczesne i wydajne serwery dedykowane, chmura PaaS dla biznesu i developerów.

Elastyczne umowy

Elastyczne
umowy

Skalowalne zasoby

Skalowalne
zasoby

 

Pełny dostęp root

Pełny
dostęp

 

Redundantne rozwiązania

Redundantne
rozwiązania

 

9 dostawców internetu

9 dostawców
Internetu

 

RODO

Zgodność
z wytycznymi

 

 • Przetwarzanie danych
 • Normy wojskowe

Spełniamy surowe, światowe standardy w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i poufność przetwarzanych danych. Gwarantuje to uzyskany przez nas certyfikat WebTrustSM/TM.

Certyfikat AQAP 2110:2009 to potwierdzenie spełnienia wymagań stawianych firmom, które świadczą usługi dla struktur NATO.

 • Normy bezpieczeństwa
 • Audyt bezpieczeństwa

Całodobowy monitoring pomieszczeń i urządzeń, pełna kontrola dostępu do strategicznych miejsc. Gwarantujemy bezpieczeństwo powierzonych nam danych.

Wysoki poziom bezpieczeństwa jest naszym priorytetem w codziennej pracy. Regularne audyty potwierdzają zgodność naszej działalności z rygorystycznymi normami jakości m.in. ISO/EC 27001:2013.

 • Redundantne zasilanie
 • 3 ośrodki

Posiadamy dwie niezależne linie energetyczne. Regularnie także przeprowadzamy awaryjne ćwiczenia z użyciem generatora prądu i zasilaczy o dużej mocy.

Łącza światłowodowe zapewniają połączenie pomiędzy lokalizacjami. Wszystkie ośrodki wyposażone są w niezależną infrastrukturę techniczną.

RODO

Spełniamy wymagania RODO

Ochrona danych osobowych to dla nas wymóg ale i wynik wysokiej świadomości zagrożeń jakie związane są postępem technologicznym. Centrum Danych Asseco jako dostawca mi.in. usług chmurowych spełnia wszystkie wymogi i zalecenia RODO. Więcej informacji.

Partnerzy technologiczni

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności