Chmura korporacyjna

niezawodne rozwiązanie

Chmura korporacyjna – publiczna

Chmura publiczna to dobry wybór dla firm, które nie są w stanie określić swojego zapotrzebowania na usługi w dłuższej perspektywie i przez to trudno jest zaproponować im rozwiązanie dokładnie dopasowane do skali ich biznesu. W takiej sytuacji lepiej jest bazować na przewidywalnym koszcie chmury publicznej i możliwości elastycznego skalowania zasobów w miarę potrzeb np. wynikających z pozyskania nowych klientów niż inwestować na zapas w zasoby, których klient może nie być w stanie wykorzystać.

To zasoby, z których zarówno firmy, jak i instytucje korzystają z technologii utrzymywanych na serwerach zewnętrznego dostawcy. Podstawową cechą chmury korporacyjnej jest jej ogólnodostępność. Zaletą jest łatwość korzystania, duża skalowalność usług i przestrzeni oraz wykluczenie wydatków związanych z zakupem infrastruktury czy kosztów jej utrzymania i obsługi.

[[[["field6","contains","@"]],[["show_fields","field30"]],"and"]]
1 Step 1
Zapytaj eksperta
imię i nazwisko
telefon
pytanie / temat rozmowy
0 /

Informujemy, iż Państwa dane osobowe są przetwarzane przez administratora, którym jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
Przetwarzamy Państwa dane w celu: przygotowanie odpowiedzi na złożone zapytanie oraz  przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W związku z przetwarzaniem Państwa danych, posiadacie prawa do: dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i prawo do cofnięcia zgody. 
Z pełną treścią informacji dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym o przysługujących prawach i ich zakresie możecie się Państwo zapoznać pod adresem:
https://www.assecods.pl/wp-content/uploads/Klauzula-informacyjna-formularz-kontaktowy.pdf

Previous
Next

Pakiet Jakości

 • stały monitoring zasobów
 • bezpłatna konfiguracja sieci VLAN
 • wsparcie techniczne 24/7
 • usługa backup self-service, model zarządzany przez Klienta, lub
 • usługa backup Veeam, model zarządzany przez inżynierów Centrum Danych

Serwer wirtualny

serwer oparty o klaster VMware z mechanizmami wysokiej dostępności High Availablity (HA)

bezpieczeństwo sieci (firewall/VPN)

oparte o rozwiązania sprzętowe uznanych producentów Fortigate, Cisco ASA lub certyfikowane przez inżynierów Centrum Danych rozwiązania typu open soruce takie jak pfSense, HA Proxy. Wdrożenia i zarządzanie zgodnie z wymaganiami Klienta. Centrum Danych.

Przestrzeń dyskowa

w zależności od potrzeb Klienta możemy zapewnić przestrzeń dyskową dla serwerów wirtualnych z gwarantowaną wydajnością od kilku do ponad 50 tysięcy iOPS, w oparciu o rozwiązania macierzowe IBM, EMC, NetApp oraz Pure Storage.

A może oferta resellerska?

Zarabiaj oferując chmurę publiczną lub budowę chmury prywatnej.

W przypadku współpracy z zewnętrznym dostawcą usług takich jak chmura publiczna, hostowana chmura prywatna bądź chmura hybrydowa reseller może liczyć na stałe przychody w postaci prowizji partnerskich od wnoszonych przez jego klientów opłat abonamentowych. Ponadto jeżeli zdecyduje się na pozostanie pojedynczym punktem kontaktu dla swoich klientów może odsprzedawać im usługi, które sam będzie kupował od dostawcy, który posiada własne Centra Danych takiego jak Asseco Data Systems. Mając szeroki zakres wsparcia w zakresie technologii IT reseller może rozwijać swój biznes bazując na posiadanych możliwościach dotarcia do klientów bez konieczności budowania u siebie wysokich kompetencji IT w szerokim zakresie.

W przypadku chmury prywatnej w modelu on-premiese reseller zarabia na prowizjach ze sprzedaży sprzętu, które zwykle są znacznie mniej atrakcyjne ze względu na niewielką marżowość takich usług. Dodatkową możliwością zarobku jest wdrożenie rozwiązania u klienta jednak to wymaga posiadania wysoko wykwalifikowanych inżynierów IT oraz architektów lub korzystania z podwykonawców. Więcej o programie partnerskim.

Zapraszamy do współpracy
BEZPŁATNA POMOC PRZY MIGRACJI ŚRODOWISK OD INNYCH DOSTAWCÓW DO CENTRUM DANYCH ASSECO DATA SYSTEMS. SPRAWDŹ

Jelastic

Jedyni w Polsce mamy znaną na świecie technologię chmurową Jelastic.
Poznaj innowacyjne rozwiązanie UniCloud

Partnerzy technologiczni

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności