Systemy, bazy i frameworki

Systemy operacyjne

Windows Server

Przeznaczony dla dużych, krytycznych środowisk. Używany do zarządzania serwerami fizycznymi jak i wirtualnymi. Posiada świetnie mechanizmy kontroli dostępu. Nie wymaga fizycznego dostępu ani protokołu zdalnego pulpitu. Ma możliwości elastycznej wirtualizacji i skalowalności. Posiada wiele mechanizmów ułatwiających administrację. Jest systemem stabilnym, lecz w porównaniu z Linuxem oceniany jest jako mniej elastyczny.

Wspieramy różne systemy operacyjne i frameworki programistyczne. Udostępniamy infrastrukturę i serwery wirtualne do zastosowań pod liczne bazy danych. Poniżej przedstawiamy zaledwie częściową listę narzędzi i rozwiązań jakie wspieramy poprzez usługi Centrum Danych.

FreeBSD

Jest to kompletny system – nie dzielony na dystrybucje. Główne zastosowanie znajduje w serwerach przede wszystkim z powodu opinii o niezawodności i elastyczności. Uznawany za najbezpieczniejszy system linuksowy. System nie jest tak intuicyjny przy zapoznawaniu się z nim, jednakże po włożeniu wysiłku w ten pierwszy etap staję się niezastąpiony.

 

Debian

System dedykowany głównie serwerom. Łatwo się go instaluje, aktualizuje i nim zarządza. Szczególnie wyróżnia się sposób zarządzania pakietami. Starsze wersje dostarczają większą stabilność, natomiast nowsze zapewniają dostęp do najnowszych aplikacji.

 

CentOS

Wywodzi się z pakietów źródłowych Red Hat Enterprise Linux, przez co zapewnia wysokie bezpieczeństwo usług i zasobów. Najczęściej wykorzystywany jest do zastosowań w serwerach, charakteryzuje się niskim zużyciem pamięci RAM.

 

Ubuntu

Popularny system w komputerach desktopowych oparty na Debianie. Szybka i prosta instalacja zapewniona przez prosty interfejs i niewielkie wymagania. Konfiguracja serwera przebiega w kilku prostych krokach. System jest optymalny dla projektów niewielkich jak i znacznie rozbudowanych.

 

OpenSUSE

Przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, związanych z serwerami i oprogramowaniem oraz do użytku amatorskiego. Zapewnia szereg użytecznych narzędzi pulpitowych i serwerowych. System operacyjny oparty o Linux uznawany jest za wszechstronny, stabilny i prosty do użytkowania.

 

Gentoo

Wydajny i elastyczny system często wybierany przez administratorów. System wyróżnia funkcja Portage do zarządzania pakietami. Zastosowania na serwerach zyskuje dzięki łatwemu aktualizowaniu.

Bazy Danych

MySQL

Baza Open Source o największej popularności. Stosowana w niewielkich projektach. Ma bardzo duże zaplecze wsparcia przez co koszt jej użytkowania jest niski. Sama baza charakteryzuje się łatwością konfiguracji. Z powodzeniem funkcjonuje na różnych platformach. Zapewnia szybkość i pewność działania.

 

MS SQL 2008 R2, MS SQL 2012, MS SQL 2014 oraz MS SQL 2016

Niezawodne rozwiązanie używane powszechnie przez firmy o praktycznie każdej wielkości. Wysoki stopień bezpieczeństwa.

 

MariaDB

Baza kompatybilna z MySQL ze zbliżonymi parametrami wydajności. Jako kontynuacja MySQL. Szybkość wykonywania zapytań jest zadowalająca.

 

MongoDB

Baza danych o dużej i łatwo osiągalne skalowalności na wiele komputerów, uchodzi za prosty i wydajny. Dobrze sprawdza się jako baza poboczna np. do zapisu, czy do początkowych etapów prac kiedy nie potrzeba jeszcze definiować struktur czy transakcji.

 

PostgreSQL

Wydajna baza o zaawansowanych a jednocześnie intuicyjnych funkcjach. Ilość funkcjonalności również jest imponująca. Dodatkowo Baza ta ma szeroką grupę aktywnych i chętnych do pomocy użytkowników.

Frameworki programistyczne

Linux, Apache, MySQL, PHP

To pakiet oprogramowania darmowego zwany wspólnie pod nazwą LAMP i tworzony przez społeczności. Połączenie ich potencjałów; zakresu systemu Linux, możliwości serwera Apache, bazy danych MySQL i PHP jako języka programowania daje w rezultacie elastyczność i wydajność. Potencjał ich kompatybilności znajduje zastosowanie w tworzeniu i utrzymywaniu złożonych aplikacji.

 

Ruby on Rails

Framework do tworzenia aplikacji sieciowych, wykorzystywany przy tworzeniu właściwie wszystkich typów aplikacji. Kompatybilny z większością serwerów oraz baz danych i praktycznie ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Dzięki Railsom kod jest krótszy przy osiągnięciu lepszych rezultatów.

 

Django

Framework napisany w języku Python, który umożliwia szybsze tworzenie stron www, głównie za pośrednictwem automatycznie generowanego panelu administracyjnego. Posiada świetną dokumentacje i aktywną społeczność przez co zapewnia szerokie wsparcie dla pracy.

Partnerzy technologiczni

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności