Platforma dla IoT

CASE: Użycie UniCloud do hostowania platformy dla IoT


FIRMA:
SIGNOCOM Sp. z o.o.
UniCloud wykorzystywany do: utrzymanie serwisu Signomix


OPIS:

Ofertę UniCloud znamy już od dłuższego czasu, więc kiedy zaczęliśmy się zastanawiać nad wyborem infrastruktury do hostowania prototypu naszego serwisu Signomix, UniCloud był jednym z naturalnych kandydatów.
W fazie uruchomienia systemu rozważaliśmy lub sprawdzaliśmy też inne oferty, jak np. AWS, Digital Ocean, nazwa.pl lub Oktawave.

Tego typu wybór nie jest prosty i oczywisty, gdyż każda z platform ma swoje mocne i słabe strony. Dla nas najważniejsza była elastyczność rozwiązania i minimalizacja ryzyk technologicznych i finansowych.


Na projekt składają się:

•    Serwer NGINX – reverse proxy pełniące jednocześnie rolę API Gateway w architekturze mikroserwisowej.
•    Signomix – zbudowany w języku Java zestaw serwisów, umożliwiających zarządzanie urządzeniami IoT oraz gromadzenie i analizę przesyłanych przez nie danych.
•    Data Storage Container – gotowy do użycia kontener Jelastic do zarządzania przestrzenią dyskową na potrzeby operacyjnej bazy danych oraz do przechowywania kopii zapasowych.


UniCloud wybraliśmy ponieważ:

•    Dzięki płatności w modelu pre-paid nie musimy obawiać się przekroczenia zakładanego budżetu nawet w przypadku udanego ataku na infrastrukturę lub aplikację.
•    Możemy łatwo skonfigurować reguły skalowania infrastruktury naszego serwisu, dostosowując je do zmieniających się warunków biznesowych.
•    Szybkie klonowanie środowiska pozwala na testowanie kolejnych wersji systemu, ich równolegle utrzymywanie i ponoszenie kosztów jedynie za czas faktycznego użycia.
•    Obsługa kontenerów Dockerowych zmniejsza nam koszty procedur instalacji nowych wersji systemu. Jednocześnie daje to nam dostęp do dużej bazy gotowych komponentów, w razie decyzji o rozbudowie architektury serwisu.
•    Platforma UniCloud jest znacznie łatwiejsza do opanowania niż powszechniej znane rozwiązania konkurencyjne – użytkownik może zacząć z niej produktywnie korzystać bez wcześniejszych długotrwałych szkoleń.
•    Proaktywne podejście działu wsparcia pozwala nam zakładać szybkie rozwiązanie problemów, gdyby jakieś się pojawiły.


Nasza opinia

W przypadku projektów startupowych, takich jak Signomix, niezwykle istotna przy wyborze platformy hostingowej jest relacja ceny do oferowanych, specyficznych dla danego projektu funkcjonalności. Możliwość rozpoczęcia pracy przy zaangażowaniu minimalnych środków nie powinna jednocześnie ograniczać potencjału rozwoju.

UniCloud daje nam poczucie, że niezależnie od sposobu rozwijania naszego serwisu w przyszłości, nie musimy martwić się o ograniczenia narzucane przez infrastrukturę hostingową. Dzięki mechanizmom skalowania środowiska oraz płatności możemy optymalizować koszty utrzymania infrastruktury.

Dowiedz się więcej o Signomix

[[[["field6","contains","@"]],[["show_fields","field30"]],"and"]]
1 Step 1
Zapytaj eksperta
imię i nazwisko
telefon
pytanie / temat rozmowy
0 /

Informujemy, iż Państwa dane osobowe są przetwarzane przez administratora, którym jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
Przetwarzamy Państwa dane w celu: przygotowanie odpowiedzi na złożone zapytanie oraz  przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W związku z przetwarzaniem Państwa danych, posiadacie prawa do: dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i prawo do cofnięcia zgody. 
Z pełną treścią informacji dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym o przysługujących prawach i ich zakresie możecie się Państwo zapoznać pod adresem:
https://www.assecods.pl/wp-content/uploads/Klauzula-informacyjna-formularz-kontaktowy.pdf

Previous
Next

Partnerzy technologiczni

Dell
Cisco
vmware
Emc2
Certum
Microsoft
IBM

 

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia.
 • Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  2. przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.
Polityka prywatności